Vytisknout

Výroční zpráva 2013

SDH BLAŽKOV ROK 2013

V uplynulém roce 2013 jsme pokračovali ve všech činnostech z předcházejících let.

Jakmile roztál sníh a půda trochu vyschla, byla svolána brigáda na shrabání staré trávy na hřbitovech a okolí. V květnu jsme také vyčistili požární nádrž, provedli údržbu požární zbrojnice a úklid okolo ní.

Také se opět konala akce spojená s posezením a pálením čarodějnic.

Zúčastnili jsme se seriálů soutěží, které probíhaly pod záštitou „Náchodského pivovaru „PRIMÁTOR“, který je generálním sponzorem „Náchodské hasičské PRIMÁTOR ligy“. V rámci 10. ročníku Náchodské hasičské PRIMÁTOR ligy jsme se zúčastnili 8. soutěží. Naše ženy měly opět dvě družstva. Ženy družstvo „A“ získaly pohár za celkově čtvrté místo, ženy družstvo „B“ získaly pohár za šesté místo, muži skončili celkově na šestém místě. Vyhlášení celého ročníku NHPL a předávání pohárů se konalo 2. listopadu 2013 v obecním domě ve Žďáře nad Metují, kde nás hostili hasiči z Bukovice.

Mimo tyto soutěže jsme se zúčastnili noční soutěže ve Vysokově 5. 6. 2013. V letošním roce náš sbor reprezentovali všechny družstva. Ženy z družstva „A“ se umístily na 3. místě, ženy z družstva „B“ se umístily na 2. místě. Muži se umístili na 3. místě.

Soutěž požárních družstev okrsku Mezilesí se konala v pátek 31. května na Jestřebí. Zde startovalo pouze jedno ženské družstvo, které se umístilo na třetím místě.

I v loňském roce jsme uspořádali další ročník soutěže „Blažkovský pohár“ v požárním sportu. Celou soutěž provázel slovem pan Pavel Suchánek ml. a hudbou Honza Remeš.

Po ligové soutěži probíhala volná zábava s hudbou (pod vedením Dj Bóni) do pozdní noci. I tento rok, zde byla zábava nejen pro hasiče, ale také pro všechny občany, kteří k nám zavítali.

Loňský rok, byl pro náš sbor velice významným rokem. Jak všichni zajisté dobře víte, náš sbor oslavil své 100. výročí od svého založení. U příležitosti této události se konala dne 24. srpna velkolepá oslava na blažkovské návsi a vlastně i přilehlém okolí. (vlastní názor na průběh oslav)

Chtěl bych především poděkovat všem, co se podíleli na přípravě. Tak například bych chtěl poděkovat panu Janu Suchánkovi za přípravu starých stříkaček pro výstavu nebo Míše Syrovátkové, která nám vytvořila návrh na pamětní medaile. Nemohu ani opomenout rekonstrukci koněspřežné stříkačky, proto děkuji všem, co se na její rekonstrukci podíleli.

Také v letošním roce jsme velmi ocenili pomoc ostatních členů a místních obyvatel.

Nejen na jaře, ale i během léta a na podzim se v našem sboru pracovalo. I nadále jsme sekli trávu na hřbitovech, okolo nich a na přilehlém parkovišti. Když nastal podzim, uklízelo se spadané listí. Uskutečnil se sběr starého železa. Byl proveden úklid požární zbrojnice a jejího okolí.

Zástupci našeho sboru se také účastnili různých školení, valných hromad pořádaných buď okrskem, nebo okresem.

Také v tomto roce nás velmi podpořila akciová společnost SLAVONIA a Obecní úřad Slavoňov. Nelze opomenout sponzorské dary podnikatelů, kteří nás podpořili nejen při naší soutěži, ale i při oslavách.

Ještě bych chtěl poděkovat všem členům, kteří nám pomohli s přípravou a také s perfektním průběhem soutěže a oslav.

Velice rád bych jménem svým a jménem vedení sboru poděkoval všem sponzorům a zástupcům Obecního úřadu ve Slavoňově za příjemnou spolupráci v uplynulém roce.

Všem přítomným přeji mnoho štěstí a úspěchů v nastávajícím roce.

 

Kontakt

 • Obecní úřad
  Slavoňov č.p. 74
  549 01 Nové Město nad Metují
   
      tel.: 491 472 296
  e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z
   
  Pověřenec pro ochranu osobní údajů Bc.Veronika Spilková 
  Tel. 775 498 893 e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
   
  Úřední den:
  Středa od 18:00 - 20:00 hod.
  Číst dál...

Přihlášení