Vytisknout

Současná činnost SDH Blažkov

Rok 2009

V květnu se Blažkov ,,B ’’ dočkal nových dresů, a to v podobě nových kalhot a triček (bílá barva), ale Blažkov ,, A ’’ nezahálel a aby se odlišil od Blažkova ,,B ’’ pořídil si nová trička (oranžová barva). Také proběhl již 6. ročník soutěže v rámci Náchodské hasičské Primátor ligy o ,,Blažkovský pohár. ’’

Dne 7. 11. 2009 se SDH Blažkov zúčastnil vyhlášení Náchodské hasičské NTC Primátor ligy v Černčicích, kde ženy se z Blažkova ,,A ’’ umístily na 4. místě, ženy z Blažkova ,,B’’ na 5. místě. Muži v Blažkova se umístili celkově na 9-10. místě, které sdílí spolu s Novým Hrádkem.

O letních prázdninách 2009 také vznikly webové stránky SDH Blažkov. Můžete je navštívit na: www.sdhblazkov.blog.cz . Najdete tam velkou fotogalerii, i ochutnávku videí z hasičských soutěží nebo z jiných akcí, samozřejmě tam naleznete i články týkající se SDH Blažkov.

Rok 2008

V roce 2008 se SDH Blažkov rozrostl o další ženské družstvo Blažkov ,,B.’’ Dále také pokračuje účast družstev z Blažkova v Náchodské hasičské Primátor lize. Celkově se naše družstva umístila: ženy z Blažkova ,,A ’’ na 4. místě, ženy z Blažkova ,,B ’’ na 7. místě a družstvo mužů na 9. místě. Vyhlášení Náchodské hasičské Primátor ligy proběhlo 22. 11. 2008 na Lipím v pohostinství „U Nováků’’.

Na jaře hasiči z Blažkova vyrazili na muzikál ,,Limonádový Joe’’ do pražského divadla Karlín. Ovšem také se nezapomnělo na každoroční brigády, buď na polích Slavonie, a. s. (sběr kamenů) nebo v okolí hřbitova ve Slavoňově (sekání trávy, hrabání listí..).

Členové:
Michal Suchánek – starosta
Radomír Bartoš – velitel
Jiří Remeš – jednatel
Martin Ješina  – preventista
Josef Suchánek ml. – strojník
Josef Petera
Josef Syrovátko
Jaroslav Pluhař
Tomáš Suchánek
Pavel Suchánek ml.
Václav Franc
Bohuslav Bartoš
Členky:
Vlasta Suchánková st.
Martina Peterová st.
Marcela Ješinová
Marie Kreclová
Diana Peterová - kronikářka
Štěpánka Bartošová - pokladník
Vlasta Suchánková ml.
Martina Peterová ml.
Jana Suchánková
Monika Škodová
Denisa Peterová
Nikola Ješinová
Ivana Suchánková

 

Bývalí členové a příznivci SDH:
Josef Suchánek st.
Jaroslav Zákravský
Jan Suchánek
Josef Suchánek


Rok 2003

Slavnost u příležitosti svěcení hasičského zvonu

Konala se 31. května 2003 u Hasičské zbrojnice v Blažkově.

Pan Jan Suchánek z Blažkova čp. 17 se postaral o renovaci zvonu. Sám ho krásně vyleštil a pan Zdeněk Fireš ze Slavoňova ke zvonu udělal nové srdce.

Pan páter Šotola za přítomnosti většiny místních obyvatel a hasičů zvon posvětil a následně ho pan Jiří Remeš a Michal Suchánek vytáhli a připevnili do věžičky na hasičské zbrojnici.

Po obřadu spojeném se svěcením zvonu bylo pro přítomné připraveno občerstvení a slavnost se protáhla až do nočních hodin.

Ač se názory na způsob pořádání této akce mezi ženami a muži našeho sboru různili proběhla dobře ke spokojenosti všech.

Velkou finanční pomoc nám poskytl Obecní úřad ve Slavoňově.

 

Rok 2002

Setkání rodáků a svěcení praporu a znaku obce Slavoňov
konané 6. července 2002 ve Slavoňově

   Po dlouhých přípravných jednáních této akce bylo rozhodnuto, že naše SDH zabezpečí parkoviště, nominuje praporečníka a stráže praporu. Dále jsme si vzali na starost stánek s občerstvením, udírnou a opékání prasete.

   Vzhledem k tomu, že vše bylo dohodnuto dost na poslední chvíli, byl celý týden před slavností velký „šrumec“. Mimo jiné se trénoval slavnostní obřad v kostele. V sobotu ve 13,00 hodin nastal klid, protože většina lidí se přesunula do kostela na obřad, při kterém se světil prapor a znak obce Slavoňov. Prapor se znakem posvětil biskup Otčenášek. Ve 14,15hodin byl naplánován slavnostní průvod z kostela na náves. Průvod se trochu opozdil. V čele průvodu byl praporečník Josef Petera a Michal Suchánek nás zastoupil na stráži praporu. Na návsi byl asi půl hodinový projev. Díky parnému sluníčku nad hlavami se všichni účastníci průvodu velmi zapotili.

Večer se konala taneční zábava, na které hrála skupina "HEKTOR".    

 

   Na konci roku 2001 začaly přípravy ženského družstva. Pár žen ze Slavoňova projevily svůj zájem o požární sport. Nejdříve se zeptaly místních hasičů SDH Slavoňov. Bohužel ty nechtěly ani slyšet, že by do jejich řad měly vstoupit členky a soutěžit za jejich sbor. Už to vypadalo, že se ženám nepodaří založit ženské družstvo. 
   Až pan Radek Bartoš, velitel sboru v Blažkově nabídl po poradě s dalšími členy ženám možnost stát se ženským družstvem startujícím za Sbor dobrovolných hasičů Blažkov. Ženy s radostí tuto možnost přijaly. 

   Od počátku roku 2002 pokračovaly činnosti spojené se založením ženského družstva a členská základna se rozšířila o družstva žen a některých mužů, kteří přešli z SDH Slavoňov. 

Členové:
Michal Suchánek – starosta
Radomír Bartoš – velitel
Josef Suchánek ml. – strojník
Václav Franc st. – pokladník
Martin Ješina  – preventista
Jiří Remeš – jednatel
Bohuslav Bartoš
Pavel Suchánek st.
Václav Franc ml.
Josef Syrovátko
Pavel Suchánek ml.
Josef Petera
Členky:
Vlasta Suchánková st.
Jasna Pavlatová
Marie Kreclová
Martina Peterová
Marcela Ješinová
Diana Peterová - kronikářka
Dana Holá
Vlasta Suchánková ml.
Štěpánka Bartošová
Naďa Pavlatová

 

Bývalí členové a příznivci SDH:
Josef Suchánek st.
Jaroslav Zákravský
Jan Suchánek
Josef Suchánek

Kontakt

 • Obecní úřad
  Slavoňov č.p. 74
  549 01 Nové Město nad Metují
   
      tel.: 491 472 296
  e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z
   
  Pověřenec pro ochranu osobní údajů Bc.Veronika Spilková 
  Tel. 775 498 893 e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
   
  Úřední den:
  Středa od 18:00 - 20:00 hod.
  Číst dál...

Přihlášení