Vytisknout

Výroční zpráva 2006

SDH BLAŽKOV ROK 2006

V uplynulém roce 2006 jsme pokračovali ve všech činnostech započatých v předcházejícím roce a to hlavně v práci s mladými hasiči. Ještě v zimních měsících jsme byli plavat v krytém bazénu v Dobrušce. Toto plavání jsme uspořádali nejen pro mladé hasiče s rodiči, ale také pro ostatní obyvatelé naší vesnice a Slavoňova. Bohužel téměř nikdo další se k nám nepřipojil. 

Jakmile roztál sníh a půda trochu vyschla byla svolána brigáda na shrabání staré trávy na hřbitovech a okolí. Na jaře jsme také sbírali kameny na polích Slavonie, a.s. na oplátku za plochu na trénování a dovoz vody. 

 

 

21.4.2006 se konala za pomocí Josefa Suchánka ze Slavoňova, který přispěl technikou a Avii SDH Slavoňov brigáda na vyřezávání keřů podél komunikace okolo parkoviště a MŠ. V květnu jsme také vyčistili požární nádrž , provedli údržbu požární zbrojnice a úklid okolo ní. 

V roce 2005 se konala akce spojená s posezením a pálením čarodějnic pro členy SDH Blažkov, místní obyvatelé a mladé hasiče. Vzhledem k tomu, že o tuto akci byl zájem a vydařila, tak jsme ji také vloni zopakovali. I přes nepřízeň počasí se ji zúčastnilo dost lidí a vydařila se. 

Opět jsme se zúčastnili seriálů soutěží, které probíhaly pod záštitou „Náchodského pivovaru „PRIMÁTOR“, který je generálním sponzorem „Náchodské hasičské PRIMÁTOR ligy“. 

V rámci 5. ročníku Náchodské hasičské PRIMÁTOR ligy jsme se zúčastnily 7. soutěží: 

O každé soutěži této ligy byl publikován článek v „Náchodských novinách“., který vždy vycházel ve středu po soutěžích. 

V kulturním zařízení ve Velkém Třebešově se dne 28. října 2006 konalo slavnostní předávání pohárů získaných v Náchodské hasičské PRIMÁTOR lize. Ženy získaly pohár za celkově druhé místo a muži za umístění na celkovém čtvrtém místě. 

Asi největší a nejdůležitější akcí uplynulého roku bylo uspořádání 3.ročníku soutěže „Blažkovský pohár“ v požárním sportu. Přičemž jsme zároveň uspořádali soutěž požárních družstev okrsku Mezilesí. Nejdříve se odpoledne konala soutěž v požárním sportu zařazena do NHPL a odpoledne potom okrsková soutěž. My jsme se zaměřili spíše na přípravu samotné soutěže a na trénink nám nezbyl čas. Muži se umístili na 4. místě a ženy na 1. místě, zde nás také poprvé reprezentovaly mladé holky a i bez pořádného tréninku skončily na 3. místě. 

Také v letošním roce jsme velmi ocenili pomoc ostatních členů a místních obyvatel. 

Na soutěž bylo třeba zabezpečit dostatek rozhodčích Nám vypomohly rozhodčí z SDH Nový Hrádek paní Jarmila Grimová a Olina Beková, z SDH Slavoňov pan Josef Suchánek. 

Celou soutěž provázel slovem i hudbou pan Pavel Suchánek mladší. 

Většina všech co pomáhali při přípravách nás velmi podpořila také při úklidu, takže vše půjčené bylo hned v neděli vráceno a vše bylo řádně uklizeno. 

Jak už jsem předeslal i v loňském roce jsme pracovali s mladými hasiči. 

Děti se účastnili těchto soutěží: 

 • Hasičský trojboj v Jetřichově 
 • Závod v požární všestrannosti v Šonově 
 • Závod v požárním útoku a ve štafetách v Nízské Srbské 
 • Závod v hasičských disciplínách v Hronově 
 • Závod v požární všestrannosti v Mezilesí 

Nejen na jaře, ale i během léta a na podzim se v našem sboru pracovalo. I nadále jsme sekli trávu na hřbitovech, okolo nich a přilehlém parkovišti tak, jak jsme předloni přislíbili Obecnímu úřadu ve Slavoňově S pomocí mladých hasičů jsme na podzim také hrabali spadané listí. 21.4.2006 se konala za pomocí Josefa Suchánka ze Slavoňova, který přispěl technikou a Avii SDH Slavoňov brigáda, při které bylo odstraněno křoví, které zasahovalo do komunikace a bránilo výhledu při výjezdu z parkoviště u hřbitova. 

Zástupci našeho sboru se také účastnili různých školeních, valných hromad pořádaných buď okrskem nebo okresem. Mimo jiné jsme se zúčastnili námětového cvičení hasičů okrsku Mezilesí, které se konalo ve Slavoňově. 

Také v tomto roce nás velmi podpořila akciová společnost SLAVONIA a.s. a Obecní úřad Slavoňov. Nelze opomenout sponzorské dary podnikatelů, díky kterým jsme měli pěkné ceny na naší soutěži. 

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem členům, kteří nám pomohli s přípravou a také s perfektním průběhem soutěže. 

Velice rád bych jménem svým a jménem vedení sboru poděkoval všem sponzorům a zástupcům Obecního úřadu ve Slavoňově za příjemnou spolupráci v uplynulém roce. 

 

Všem přítomným přeji mnoho štěstí a úspěchů v nastávajícím roce. 

Kontakt

 • Obecní úřad
  Slavoňov č.p. 74
  549 01 Nové Město nad Metují
   
      tel.: 491 472 296
  e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z
   
  Pověřenec pro ochranu osobní údajů Bc.Veronika Spilková 
  Tel. 775 498 893 e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
   
  Úřední den:
  Středa od 18:00 - 20:00 hod.
  Číst dál...

Přihlášení