Vytisknout

Charakteristika MŠ

 • Naše mateřská škola je dvoutřídní, nachází se v pěkném, zdravém prostředí v podhůří Orlických hor. Vedle budovy MŠ je prostorná, oplocená zahrada. Součástí zahrady je přístavba, která slouží jako sklad hraček, tříkolek, koloběžek a dalších pomůcek. V létě se mohou děti koupat v nafukovacím bazénku, v zimě slouží mírný kopeček na školní zahradě k zimním radovánkám.
 • Materiální vybavení MŠ je na dostatečné dobré úrovni s řadou hraček, didaktických, učebních, sportovních i jiných pomůcek, které umožňují uspokojovat individuální potřeby dětí. Ve třídě je interaktivní tabule. Škola je průběžně dále modernizována a dovybavována.
 • Přijímáme zpravidla děti od tří let a saktivní účastí rodičů hledáme možnosti uspokojování potřeb dětí v prostředí prostoupeném klidem, radostí a tvořivostí.
 • Cílem je, dětem umožnit poznávat zdejší okolí, využívat toho, co nám nabízí a vytvořit v mateřské škole prostředí rodinného typu.
 • Mezi naše další cíle patří správná adaptace dítěte na nové prostředí. Nástup dítěte do MŠ je obdobím, kdy se dítě seznamuje s novým prostředím, vyrovnává se s odloučením od rodiny, vytvářejí se nová pravidla, nová přátelství.
 • Dalším cílem je rozvíjení dítěte a jeho schopnosti učení, osvojení si základů hodnot naší společnosti, získání osobní samostatnosti a schopnosti se projevovat jako samostatná osobnost působící na své okolí. Vedeme děti k tvořivému myšlení a jednání, schopné dívat se kolem sebe, vytvářet si vlastní představu o životě a světě. Chceme, aby naši mateřskou školu opouštěly děti na své úrovni přizpůsobivé, odvážné, ale také odpovědné, ochotné se učit, přijímat, ale i dávat.
 • Respektujeme přirozené lidské potřeby jednotlivce vcelku společnosti a světa,vytváříme podmínky pro pozitivní komunikaci mezi dětmi vzájemně a mezi dítětem a dospělým, společně řešíme problémy, nasloucháme. Projevujeme uznání a ocenění, popisujeme, co vidíme, poděkujeme. Ukazujeme dítěti, jak má věc napravit, učiníme opatření nebo necháme dítě zakusit přirozené důsledky jeho chování.
 • Podporujeme samostatnost dítěte, povzbuzujeme, poskytujeme informace.
 • Při práci s dětmi spolupracujeme s PPP a SPC v Náchodě. Spolupráce s SPC spočívá v návštěvě spec. logopeda v naší MŠ, který vyšetří děti. S nedostatky seznámí učitelku, vypracuje zprávu pro rodiče a učitelku, doporučí další nápravu řeči v MŠ nebo SPC.
 • Všichni zaměstnanci MŠ Slavoňov se snaží o to, aby všechny děti byly spokojené, velkou péči věnujeme spolupráci s rodiči.

Kontakt

 • Obecní úřad
  Slavoňov č.p. 74
  549 01 Nové Město nad Metují
   
      tel.: 491 472 296
  e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z
   
  Pověřenec pro ochranu osobní údajů Bc.Veronika Spilková 
  Tel. 775 498 893 e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
   
  Úřední den:
  Středa od 18:00 - 20:00 hod.
  Číst dál...

Přihlášení